Bikebox – bezpečně uložené kolo

plakát pro bezpečné uložení kol

Počátkem října 2016 byly na dvou místech instalovány 2 sestavy tzv. bike boxů, na které město získalo dotaci. Jedná se o úschovnu (v jednom boxu lze uložit 2 kola a na každém místě je jich 5), která poskytne majiteli velmi bezpečné uložení kola i dalších souvisejících věcí jako přilba, zavazadlo atp. První lokalitou je parkoviště u nádraží ČD, druhou pak u plaveckého stadionu. Sestavy jsou napájeny prostřednictvím solárních panelů. Jejich použití je bezplatné a uložení kol bude možné maximálně na dobu 24 hodin. Zájemce si při vložení kola (kol) zvolí vlastní PIN kód, kterým schránku po návratu otevře.

Pro lepší „souznění“ s okolím jsou boxové sestavy z pohledových stran pokryty polepy s motivy historického Tábora, jeho významných kulturních a přírodních památek a s motivy sportovců a táborských sportovních zařízení. Od boxů si slibujeme, že možnost bezpečného uložení kola přivede některé spoluobčany k tomu, aby místo auta použili k cestě například na plavecký bazén či na nádraží jízdní kolo.

Projekt „Nákup bike boxů“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Bike boxy jsou z důvodu zimy a hlavně nedostatku slunce (solární dobíjení) v provozu cca od dubna do listopadu, v roce 2018 tomu bylo od 13. 4. do 20. 11. 2018.
Od 1. 6. 2020 jsou bikeboxy na parkovišti u nádraží Českých drah z důvodu poškození kabeláže zřejmě od šelem čeledi lasicovitých a hlodavců do doby opravy mimo provoz.

Děkujeme za pochopení.