Diskuze

Diskuze obsahuje 36 příspěvků

 1. Petra napsal:

  Dobrý den, ráda bych Vás chtěla poprosila o trasy na kola kolem Choustníka. Jsme ze severu Čech a v srpnu tam jedeme na dovolenou. Máme děti ve věku 7-14 let.
  Moc děkuji

 2. Miloslav Sobek napsal:

  Doporučuji vyzkoušet nespočet velmi dobrých cyklotras, které navazují na cyklostezky ve městě. Například okružní od cykloareálu KOMORA přes Sezimovo Ústí I a most směrem na Radimovice u Želče, Lom, Zhoř u Tábora, Planou nad Lužnicí, Turovec, mimo Kozí Hrádek, Knížecí rybník, …., nebo z Klokot přes Všechovské letiště, Svrabov, Hejlov a Náchod zpět do centra Tábora, …. navrhuji využít diskuzního fóra i k výměně zkušeností a doporučení toho nejlepšího. Zážitkem jsou víkendové cykloprojížďky Huteckým lesem, okruh přes Chýnov, Mašovice, Dub, Ratibořské Hory, ….. kdo toho má málo tak může v Hlinici odbočit na Chotoviny. Z okruhu se lze mnoha směry vracet do centra Tábora a v něm využívat křižující se trasy cyklostezek. Snad by stálo za úvahu zpevnit hlinitý povrch často rozbahněný otáčejícími se či parkujícími kamiony na samotném konci Měšické ulice, kde navazuje cyklisty využívaný sjezd směrem k Chýnovské ulici.

 3. Miloslav Sobek napsal:

  Oceňuji, že se město připojilo k pokrokovému trendu umožňovat stále se rozšiřující cyklistické veřejnosti co nejbezpečněji pohybovat po městě. Díky za správně zvolenou strategii. Co se vybudovalo pro nás dál zůstane. Snad budou finance na nezbytnou údržbu. Nesouhlasím s kritickými názory o megalomanském rozmachu a nepřiměřených nákladech. Važme si velmi kvalitního povrchu asfaltu podél řeky Lužnice mezi cykloareálem KOMORA a železničním mostem tratě na Bechyni a nedopusťme jeho zničení těžkými vozidly zneužívajícími vyjímky pro některé instituce. Oceňuji vyřešení přejezdu dálnice. V říjnu 2011 jsem od Ing.Karla Hotového dostal slib o realizaci záměru – splnil ho. Děkuji.

  • Jiří Fišer napsal:

   Dobrý den,
   dělal jsem si takovvou investiční bilanci za poslední 4 roky. Město vynaložilo do oprav a nových komunikací, chodníků a zpevněných ploch 256 mil. Kč. Proti tomu do cyklistické infrastruktury 20 mil. Myslím, že to je vyvážené. Že se přece jen „ledy hnuly“, ale na druhé straně, že nemají pravdu ti, kteří tvrdí, že děláme jen cyklostezky a kašleme na chodníky a komunikace. Co myslíte ?

 4. Berny napsal:

  Když kliknu na „mapy“ a pak na ten levý obrázek, obrázek „Táborskem na kole – městské cyklotrasy“ se zvětší, ale detaily jsou stále nezřetelné. Rád bych si tuto mapu stáhnul ve vyšším rozlišení, ale nikde jsem tuto možnost nenašel. Bylo by možné zmíněnou mapu ve vysokém rozlišení umístit na tento server?

  Děkuji.

  • admin napsal:

   Děkujeme za podnětnou připomínku. Prostřednictvím odkazu nabídneme všechny mapy ke stažení v původním rozlišení.