Tábor dětem

děti na dětském hřišti

Tábor je skvělé místo pro rodinnou dovolenou a má co nabídnout i těm nejmenším návštěvníkům. V posledních letech bylo otevřeno mnoho nových expozic v centru města – Muzem LEGA, Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum loutkářského umění a nová ZOO Tábor – Věrovy (zdálena 3 km z centra města).
První kroky většiny návštěvníků míří do Husitského muzea, kde se dozvíte více o minulosti města a husitském válečnictví. Pro malé návštěvníky města jsou zde připravené zábavné pracovní listy. Celá expozice je navíc doprovázena komiksovými panely, tajnými zásuvkami, zájemci si mohou vyzkoušet kroužkovou zbroj či posedět na trůně. Z muzea se vchází také do členitého táborského podzemí. Průvodce vás provede v hloubce až 12 metrů.
Děti bude určitě bavit i výstup na kostelní věž a věž Kotnov, která je pozůstatkem táborského hradu a přiléhá k Bechyňské bráně, kde je expozice o středověkém životě na Táborsku. Ve strašidelném podzemním sklepení jednoho z domů za kostelem na Žižkově náměstí se bojí i dospělí.
Tábor má s ohledem na malé návštěvníky jednu výhodu – všechny expozice a muzea se nacházejí v nevelkém historickém jádru města a přechod mezi nimi zvládnou i malé děti.
Více informací zde